Sauerburger Hammerslagler, hammerslagler PTA, Y-knive, knive
Gennemse
03.2026
Slagle, Slagle PTA knive, Y- knive, Knive og Beluftningsknive
(854)
Y- kniv
(201)
Slagle PTA knive
(30)
Diverse knive
(26)
Hammerslagle
(155)
Kniv
(106)
Holdere for slagler og knive
(23)
Sjækkel passende til
(61)
Sjækler
(58)
Skiver og bøsninger
(187)
Skiver og bøsninger passer til
(165)
Bolte og sikrings dele
(143)
Bolte, møtrikker og sikrings dele passende til
(273)
Masket kædemåtter og beskyttelses kæder
(18)
Knive til snegle (fodervogn)
(2)
Grøftegrave knive
(52)
Rund fræserspids
(3)
Rund spids for vejfræser
(4)
Stubfræser tænder
(3)
Kniv 230x80mm venstre
| Varenummer | 63-IND-2335L |
| Vægt | 1,465 kg |
| Længde | 230 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 28,5 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Kniv 230x80mm højre
| Varenummer | 63-IND-2335R |
| Vægt | 1,470 kg |
| Længde | 230 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 28,5 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Kniv 650x100mm venstre
| Varenummer | 63-IND-502-L |
| Vægt | 6,490 kg |
| Længde | 650 |
| Bredde | 100 |
| Styrke | 12 |
| Hul | 42 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Kniv 650x100mm højre
| Varenummer | 63-IND-502-R |
| Vægt | 6,490 kg |
| Længde | 650 |
| Bredde | 100 |
| Styrke | 12 |
| Hul | 42 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Y-kniv 215x60mm
| Varenummer | 63-IND-830 |
| Vægt | 0,680 kg |
| Længde | 215 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 7 |
| Hul | 28,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 150x60mm
| Varenummer | 63-RM-1-20 |
| Vægt | 1,380 kg |
| Radius | 88 |
| Arbejdsbredde | 150 |
| Bygnings mål | 60 |
| Hul | 20,5 |
| Alternativer | Søg |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 150x60mm - PTA
| Varenummer | 63-RM-1-20-PTA |
| Vægt | 1,450 kg |
| Radius | 88 |
| Type | PTA belagt |
| Arbejdsbredde | 150 |
| Bygnings mål | 60 |
| Hul | 20,5 |
| Alternativer | Søg |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 130x50mm
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 130x50mm - PTA
| Varenummer | 63-RM-108-PTA |
| Vægt | 1,998 kg |
| Radius | 123 |
| Arbejdsbredde | 130 |
| Bygnings mål | 50 |
| Hul | 20,5 |
| Alternativer | Søg |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 130x69mm
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 130x69mm - PTA
| Varenummer | 63-RM-63-PTA |
| Vægt | 2,000 kg |
| Radius | 125 |
| Type | PTA belagt |
| Arbejdsbredde | 130 |
| Bygnings mål | 69 |
| Hul | 20,5 |
| Alternativer | Søg |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 120x40mm
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Hammerslagle 120x40mm - PTA
| Varenummer | 63-RM-8-PTA |
| Vægt | 1,250 kg |
| Radius | 90 |
| Type | PTA belagt |
| Arbejdsbredde | 120 |
| Bygnings mål | 40 |
| Hul | 15,5 |
| Alternativer | Søg |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Y- kniv 210x60mm
| Varenummer | 63-SAU-01 |
| Vægt | 0,660 kg |
| Længde | 210 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 7 |
| Hul | 28,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Y- kniv 145x60mm
| Varenummer | 63-SAU-03 |
| Vægt | 0,575 kg |
| Længde | 145 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 28,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Y- kniv 150x60mm
| Varenummer | 63-SAU-04 |
| Vægt | 0,575 kg |
| Længde | 150 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 25,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.