Tilbehør for kultivatortænder med fjeder
Gennemse
01.21
Svær harvetand, skær, spidser og tilbehør
(1327)
Harvetænder og tilbehør
(142)
Svære harvetænder, skær og holder
(156)
Ukrudtsbekæmpelse
(430)
Undergrundsløsnere og tilbehør
(189)
Harvetænder, gåsefodsskær og tilbehør
(170)
Slæbeplanketænder, skær og holder
(85)
Quick change spidser - system BOURGAULT
(161)
Harvetænder
(13)
Smuldreharvetænder, skær og holder
(32)
Holder for harvetænder
(211)
Holder for dobbelt fjedretand
(8)
Granatharvetænder
(60)
Undergrundsløsner
(12)
Quick change spidser - system NICHOLS
(35)
Efterharvetand - dobbelt
(8)
Stensamler
(3)
Bolte
(39)
Bolte og møtrikker
(26)
Quick change for gyllenedfælder
(7)
Quick change spidser og skær - SERIE 200 - 6mm
(18)
Quick change skær - 200 SERIES - 8mm
(18)
Quick change skær - 410 SERIES - 6mm
(7)
Quick change skær - 410 SERIES - 8mm
(9)
Holder til Quick change skær - System Bourgault
(14)
Forstærkede harvetænder passende til BOURGAULT
(35)
Tilbehør - System BOURGAULT
(24)
Kiler for holdere til Quick change skær
(8)
Skrue 5/8'' 11G
| Varenummer | 1010-55 |
| Vægt | 0,225 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
| Længde | 140 |
| Gevindlængde | 48 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Skrue 5/8'' 11G
| Varenummer | 1010-60 |
| Vægt | 0,250 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
| Længde | 150 |
| Gevindlængde | 40 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Skrue 3/4'' 10G
| Varenummer | 1012-05 |
| Vægt | 0,200 kg |
| Gevind | 3/4'' 10G |
| Længde | 62 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Spændebøjle 5/8'' 11G
| Varenummer | 1180-31 |
| Vægt | 0,260 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
| Højde | 72 |
| Bredde | 69 |
| Gevindlængde | 30 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Spændebøjle 5/8'' 11G
| Varenummer | 1180-34 |
| Vægt | 0,280 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
| Længde | 77 |
| Bredde | 69 |
| Gevindlængde | 27 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Øje bolt 5/8'' 11G
| Varenummer | 1190-06 |
| Vægt | 0,160 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
| Længde | 105 |
| Trækkraft | 150 Kg |
| Gevindlængde | 73 |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Låsemøtrik 5/8'' 11G
| Varenummer | 1206-07 |
| Vægt | 0,040 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Møtrik 5/8'' 11G
| Varenummer | 1206-10 |
| Vægt | 0,040 kg |
| Gevind | 5/8'' 11G |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Møtrik 3/4'' 10G
| Varenummer | 1207-10 |
| Vægt | 0,030 kg |
| Gevind | 3/4'' 10G |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Møtrik 7/8'' 9G
| Varenummer | 1208-05 |
| Vægt | 0,050 kg |
| Gevind | 7/8'' 9G |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fjederskive Ø27x4xØ16
| Varenummer | 1220-21 |
| Vægt | 0,010 kg |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fjederskive Ø32x5xØ19
| Varenummer | 1220-25 |
| Vægt | 0,020 kg |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fjederskive Ø36x6xØ22
| Varenummer | 1220-29 |
| Vægt | 0,028 kg |
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.