Alpego fræserkniv og rotortænder
Bolte DIN603 - 10.9
(1)
Bolte med selvlåsende møtrik
(16)
Umbracobolt
(4)
Bolte med møtrik og fjederskive
(5)
Møtriker
(9)
Fjederskiver
(3)
Selvlåsende møtriker
(13)
Sænksmedet bolte med selvlåsende møtrik
(1)
Fræserkniv 325x60mm, venstre
| Varenummer | ALP-01L |
| Vægt | 1,400 kg |
| Længde | 325 |
| Hul afstand | 130 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego LG / Alpego LP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 325x60mm, højre
| Varenummer | ALP-01R |
| Vægt | 1,400 kg |
| Længde | 325 |
| Hul afstand | 130 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego LG / Alpego LP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 210x105mm, venstre
| Varenummer | ALP-16L |
| Vægt | 1,500 kg |
| Længde | 210 |
| Hul afstand | 75 |
| Bredde | 105 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FH |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 210x105mm, højre
| Varenummer | ALP-16R |
| Vægt | 1,500 kg |
| Længde | 210 |
| Hul afstand | 75 |
| Bredde | 105 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FH |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 190x80mm, venstre
| Varenummer | ALP-22L |
| Vægt | 1,130 kg |
| Længde | 190 |
| Hul afstand | 57 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego FHAlpego FGAlpego FBAlpego FMAlpego FP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 190x80mm, højre
| Varenummer | ALP-22R |
| Vægt | 1,130 kg |
| Længde | 190 |
| Hul afstand | 57 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego FHAlpego FGAlpego FBAlpego FMAlpego FP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 380x60mm, venstre
| Varenummer | ALP-29L |
| Vægt | 2,290 kg |
| Længde | 380 |
| Hul afstand | 150 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 15 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego KZ / Alpego KH |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 380x60mm, højre
| Varenummer | ALP-29R |
| Vægt | 2,290 kg |
| Længde | 380 |
| Hul afstand | 150 |
| Bredde | 60 |
| Styrke | 15 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego KZ / Alpego KH |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 190x80mm, venstre
| Varenummer | ALP-38L |
| Vægt | 1,300 kg |
| Længde | 190 |
| Hul afstand | 57 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 9 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego FHAlpego FGAlpego FBAlpego FMAlpego FP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 190x80mm, højre
| Varenummer | ALP-38R |
| Vægt | 1,300 kg |
| Længde | 190 |
| Hul afstand | 57 |
| Bredde | 80 |
| Styrke | 9 |
| Hul | 14,5 |
| Maskin type | Alpego FHAlpego FGAlpego FBAlpego FMAlpego FP |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 223x90mm, venstre
| Varenummer | ALP-54L |
| Vægt | 1,940 kg |
| Længde | 223 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 223x90mm, højre
| Varenummer | ALP-54R |
| Vægt | 1,940 kg |
| Længde | 223 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 229x90mm, venstre
| Varenummer | ALP-55L |
| Vægt | 1,860 kg |
| Længde | 229 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 229x90mm, højre
| Varenummer | ALP-55R |
| Vægt | 1,860 kg |
| Længde | 229 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 202x90mm, venstre
| Varenummer | ALP-56L |
| Vægt | 1,260 kg |
| Længde | 202 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 202x90mm, højre
| Varenummer | ALP-56R |
| Vægt | 1,260 kg |
| Længde | 202 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 17 |
| Maskin type | Alpego FZAlpego IZ ab S/N 47391 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 365x70mm, venstre
| Varenummer | ALP-65L |
| Vægt | 1,830 kg |
| Længde | 365 |
| Hul afstand | 150 |
| Bredde | 70 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 16,5 |
| Maskin type | Alpego LZ / Alpego LH / Alpego LK |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 365x70mm, højre
| Varenummer | ALP-65R |
| Vægt | 1,830 kg |
| Længde | 365 |
| Hul afstand | 150 |
| Bredde | 70 |
| Styrke | 10 |
| Hul | 16,5 |
| Maskin type | Alpego LZ / Alpego LH / Alpego LK |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 223x90mm, venstre
| Varenummer | MAS-15L |
| Vægt | 1,500 kg |
| Længde | 223 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 16,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Fræserkniv 223x90mm, højre
| Varenummer | MAS-15R |
| Vægt | 1,500 kg |
| Længde | 223 |
| Hul afstand | 56 |
| Bredde | 90 |
| Styrke | 8 |
| Hul | 16,5 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.