Quick change skær - 200 SERIES - 8mm
Gennemse
01.21
Svær harvetand, skær, spidser og tilbehør
DuraFace Line
Harvetænder og tilbehør
Svære harvetænder, skær og holder
Ukrudtsbekæmpelse
Undergrundsløsnere og tilbehør
Harvetænder, gåsefodsskær og tilbehør
Slæbeplanketænder, skær og holder
Quick change spidser - system BOURGAULT
Harvetænder
Smuldreharvetænder, skær og holder
Holder for harvetænder
Holder for dobbelt fjedretand
Granatharvetænder
Undergrundsløsner
Quick change spidser - system NICHOLS
Efterharvetand - dobbelt
Stensamler
Bolte
Bolte og møtrikker
Quick change for gyllenedfælder
Quick change spidser og skær - SERIE 200 - 6mm
Quick change skær - 200 SERIES - 8mm
Quick change skær - 410 SERIES - 6mm
Quick change skær - 410 SERIES - 8mm
Holder til Quick change skær - System Bourgault
Forstærkede harvetænder passende til BOURGAULT
Tilbehør - System BOURGAULT
Kiler for holdere til Quick change skær
Quick change skær 63x6mm
| Varenummer | 200-GFO-0308 |
| Vægt | 1,310 kg |
| Arbejdsbredde | 63 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 180x8mm - forstærkede
| Varenummer | 200-PWV-0428 |
| Vægt | 2,200 kg |
| Hærdning | 52-56HRC |
| Arbejdsbredde | 100 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 140x8mm
| Varenummer | 200-PWV-0508 |
| Vægt | 1,460 kg |
| Arbejdsbredde | 140 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 140x8mm - forstærkede
| Varenummer | 200-PWV-0528 |
| Vægt | 2,420 kg |
| Hærdning | 52-56HRC |
| Arbejdsbredde | 140 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 180x8mm
| Varenummer | 200-PWV-0708 |
| Vægt | 1,700 kg |
| Arbejdsbredde | 180 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 180x8mm (forstærket)
| Varenummer | 200-PWV-0738 |
| Vægt | 3,300 kg |
| Arbejdsbredde | 180 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 230x8mm
| Varenummer | 200-PWV-0908 |
| Vægt | 1,960 kg |
| Arbejdsbredde | 230 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 230x8mm - forstærkede
| Varenummer | 200-PWV-0928 |
| Vægt | 2,880 kg |
| Hærdning | 52-56HRC |
| Arbejdsbredde | 230 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 254x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1008 |
| Vægt | 2,120 kg |
| Arbejdsbredde | 254 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 280x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1108 |
| Vægt | 2,340 kg |
| Arbejdsbredde | 280 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 305x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1208 |
| Vægt | 2,460 kg |
| Arbejdsbredde | 305 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 330x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1308 |
| Vægt | 3,070 kg |
| Arbejdsbredde | 330 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 355x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1408 |
| Vægt | 3,160 kg |
| Arbejdsbredde | 355 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 420x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1608 |
| Vægt | 4,160 kg |
| Arbejdsbredde | 420 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Se bemærkning | Nicht für schwierige Verhältnisse geeignet, bitte SERIE 410 verwenden! |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change gåsefodsskær 460x8mm
| Varenummer | 200-PWV-1808 |
| Vægt | 4,280 kg |
| Arbejdsbredde | 460 |
| Passende til: | Serie 200 |
| Se bemærkning | Nicht für schwierige Verhältnisse geeignet, bitte SERIE 410 verwenden! |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change skær 57x8mm
| Varenummer | 200-SPN-0208 |
| Vægt | 0,950 kg |
| Arbejdsbredde | 57 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change skær 76x8mm
| Varenummer | 200-SPN-0308 |
| Vægt | 1,000 kg |
| Arbejdsbredde | 76 |
| Passende til: | Serie 100 und Serie 200 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Quick change skær 76x8mm
| Varenummer | 410-SPN-0308 |
| Vægt | 1,470 kg |
| Arbejdsbredde | 76 |
| Passende til: | Serie 410 |
| Styrke | 8 |
| Se venligst : | Vigtige oplysninger! |
Tilbehør
- 400-DRV-1000Monteringsværktøj
- 410-QCA-5000Holdere komplet - 410 Series
- 410-QCA-5010Holdere komplet - 410 Series
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.
