PZ-Zweegers Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(1)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(2)
Pöttinger Rivefjeder
(4)
PZ-Zweegers Rivefjeder
(9)
Stoll Rivefjeder
(2)
Vendefjeder Ø9
| Varenummer | 15-ZWE-01 |
| Vægt | 0,980 kg |
| Længde | 330 - 378 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø41 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender HS 360 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rive/vende fjeder Ø9 - venstre
| Varenummer | 15-ZWE-02L |
| Vægt | 0,980 kg |
| Længde | 330 - 375 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | Zettrechwender StrelaHaybob 300 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rive/vende fjeder Ø9 - højre
| Varenummer | 15-ZWE-02R |
| Vægt | 0,980 kg |
| Længde | 330 - 375 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | Zettrechwender StrelaHaybob 300 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rive/vende fjeder Ø9 - venstre
| Varenummer | 15-ZWE-03L |
| Vægt | 0,970 kg |
| Længde | 330 - 375 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender StrelaPZZweegers Haybob 300 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rive/vende fjeder Ø9 - højre
| Varenummer | 15-ZWE-03R |
| Vægt | 0,970 kg |
| Længde | 330 - 375 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender StrelaPZZweegers Haybob 300 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Vendefjeder Ø9 - venstre
| Varenummer | 15-ZWE-05L |
| Vægt | 0,950 kg |
| Længde | 290 - 332 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender Super StrelaPZZweegers DS 5000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Vendefjeder Ø9 - højre
| Varenummer | 15-ZWE-05R |
| Vægt | 0,950 kg |
| Længde | 290 - 332 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender Super StrelaPZZweegers DS 5000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Vendefjeder Ø9 - venstre
| Varenummer | 15-ZWE-06L |
| Vægt | 0,950 kg |
| Længde | 293 - 333 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender Super StrelaPZZweegers DS 5000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Vendefjeder Ø9 - højre
| Varenummer | 15-ZWE-06R |
| Vægt | 0,950 kg |
| Længde | 293 - 333 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40,5 |
| Maskin type | PZZweegers Zettrechwender Super StrelaPZZweegers DS 5000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.