Claas Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-CLA-07 |
| Vægt | 1,220 kg |
| Længde | 600 |
| Farve | rød |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | Claas Wirbelschwader LINER |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-CLA-08 |
| Vægt | 1,100 kg |
| Længde | 595 |
| Farve | rød |
| Boltstørrelse til befæstningen | 17 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | Claas Wirbelschwader LINER WS390SWS430SWS470S |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-CLA-09 |
| Vægt | 1,050 kg |
| Længde | 550 |
| Farve | rot |
| Boltstørrelse til befæstningen | 17 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | Claas Wirbelschwader WS372SWirbelschwader WS330S/FHWirbelschwader WS380SWS660SWS760 Claas HydroClaas Liner 660/760 Claas Hydro |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø5,5
| Varenummer | 15-CLA-16 |
| Vægt | 0,254 kg |
| Længde | 530 |
| Farve | rød |
| Tråddiameter | Ø5,5 |
| Maskin type | Claas Wirbelschwader WS280310320WSDS280360370 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.