Fransgard Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø9 - venstre
| Varenummer | 15-FRA-05 |
| Vægt | 1,130 kg |
| Længde | 510 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø41 |
| Maskin type | Fransgard TI4000Fransgard TI4000PFransgard TI6000P |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9 - højre
| Varenummer | 15-FRA-06 |
| Vægt | 1,130 kg |
| Længde | 510 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø41 |
| Maskin type | Fransgard TI4000Fransgard TI4000PFransgard TI6000P |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø7
| Varenummer | 15-FRA-07 |
| Vægt | 0,450 kg |
| Længde | 590 - 845 |
| Farve | sort |
| Tråddiameter | Ø7 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-FRA-09 |
| Vægt | 1,250 kg |
| Længde | 600 - 645 |
| Farve | rød |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø53 |
| Maskin type | Fransgard SR4200Fransgard SR4200P |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-FRA-10 |
| Vægt | 1,150 kg |
| Længde | 535 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø39 |
| Maskin type | Fransgard SR3200Fransgard SR3200BFransgard SR3200PFransgard SR3200T |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø8 - højre
| Varenummer | 15-FRA-13 |
| Vægt | 0,890 kg |
| Længde | 510 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø8 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø39 |
| Maskin type | Fransgard TI3000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø8 - venstre
| Varenummer | 15-FRA-14 |
| Vægt | 0,890 kg |
| Længde | 510 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø8 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø39 |
| Maskin type | Fransgard TI3000 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.