Kverneland - Taarup Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-06 |
| Vægt | 1,080 kg |
| Længde | 540 - 585 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-08 |
| Vægt | 1,110 kg |
| Længde | 600 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 18 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | KvernelandTaarup Antex 323 / 343 / 353 / 373 / 383 / 393 / 423 / 463 / 633 / 653 / 703 / 753 / 773 / 843 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KVE-01 |
| Vægt | 1,190 kg |
| Længde | 320 - 380 |
| Farve | rød |
| Boltstørrelse til befæstningen | 22 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | KvernelandTaarup 730CCH; KvernelandTaarup RW330; KvernelandTaarup RW730 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KVE-02 |
| Vægt | 1,140 kg |
| Længde | 270 - 325 |
| Farve | rød |
| Boltstørrelse til befæstningen | 22 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | KvernelandTaarup 730SCCH; KvernelandTaarup RW320; KvernelandTaarup RW325 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KVE-04 |
| Vægt | 1,140 kg |
| Længde | 270 - 325 |
| Farve | grøn |
| Boltstørrelse til befæstningen | 22 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | KvernelandTaarup 730SCCH; KvernelandTaarup RW320; KvernelandTaarup RW325 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-KVE-06 |
| Vægt | 1,120 kg |
| Længde | 590 |
| Farve | grøn |
| Boltstørrelse til befæstningen | 17 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.