Krone Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø10,5 - venstre
| Varenummer | 15-KRO-02L |
| Vægt | 1,440 kg |
| Længde | 625 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø46 |
| Maskin type | Krone KS 6.216.81 / Krone 20 DuoKS 6.51 / Krone 20 DuoKrone Swadro 651Krone KS 6.817.61 / Krone 26 DuoKrone Swadro 681Krone Swadro 761Krone KS 12.5/4x13Krone Swadro 1250Krone KS 4.21/13Krone KS 4.61/13Krone KS 6.21/20 Duo |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10,5 - højre
| Varenummer | 15-KRO-02R |
| Vægt | 1,440 kg |
| Længde | 625 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø46 |
| Maskin type | Krone KS 6.216.81/ Krone 20 DuoKrone KS 6.51/ Krone 20 DuoKrone Swadro 651Krone KS 6.817.61/ Krone 26 DuoKrone Swadro 681Krone Swadro 761Krone KS 12.5/ 4x13Krone Swadro 1250Krone KS 4.21/13Krone KS 4.61/13Krone KS 6.21/20 Duo |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10,5 - venstre
| Varenummer | 15-KRO-03L |
| Vægt | 1,435 kg |
| Længde | 625 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø46 |
| Maskin type | Krone KS 6.216.81/ Krone 20 DuoKrone KS 6.51/ Krone 20 DuoKrone Swadro 651Krone KS 6.817.61/ Krone 26 DuoKrone Swadro 681Krone Swadro 761Krone KS 12.5/ 4x13Krone Swadro 1250Krone KS 4.21/13Krone KS 4.61/13Krone KS 6.21/ Krone 20 Duo |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10,5 - højre
| Varenummer | 15-KRO-03R |
| Vægt | 1,435 kg |
| Længde | 625 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø46 |
| Maskin type | Krone KS 6.216.81/ Krone 20 DuoKrone KS 6.51/ Krone 20 DuoKrone Swadro 651Krone KS 6.817.61/ Krone 26 DuoKrone Swadro 681Krone Swadro 761Krone KS 12.5/ 4x13Krone Swadro 1250Krone KS 4.21/13Krone KS 4.61/13Krone KS 6.21/ Krone 20 Duo |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5 - venstre
| Varenummer | 15-KRO-05L |
| Vægt | 1,270 kg |
| Længde | 580 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 14 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø41 |
| Maskin type | Krone KS 6.607.60/ Krone 24 Duo VarKrone KS 330/10 F/HKrone KS 33110 LKrone KS 3.50/10Krone KS 380420/12Krone KS 6.6.60/ Krone 20 DuoKrone KS 6.20/206.206.80 Duo |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5 - højre
| Varenummer | 15-KRO-05R |
| Vægt | 1,270 kg |
| Længde | 580 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 14 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø41 |
| Maskin type | Krone KS 6.607.60/KS 330/10 F/HKS 33110 LKS 3.50/10KS 380420/12KS 6.6.60/20 DuoKS 6.20/206.206.80 DuoKrone 24 Duo Var |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-KRO-07 |
| Vægt | 1,260 kg |
| Længde | 640 |
| Farve | beige |
| Boltstørrelse til befæstningen | 19 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | Krone Swadro 7009001011400800/20800/26710/26T710/20T100020003538424638T42T46T807810907 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.