Deutz-Fahr Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø8
| Varenummer | 15-DEU-02 |
| Vægt | 0,830 kg |
| Længde | 445 - 486 |
| Farve | blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 14 |
| Tråddiameter | Ø8 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader KS 6/DKS 8/DKS6060D80D80DN80F1 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-03 |
| Vægt | 1,080 kg |
| Længde | 526 - 567 |
| Farve | grå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 25 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader KS 83DKS 83DNKS 85KS 85DKS 85DNKS 90DNKS 200DNKS 230F |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-05 |
| Vægt | 1,200 kg |
| Længde | 545 - 620 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader KS1.70 D/DN/DRKS2.60KS2.42KS2.37D (ab März '90) |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-06 |
| Vægt | 1,080 kg |
| Længde | 540 - 585 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader Andex 38243261272DeutzFahr KS3.33/3.37/3.42/3.45DeutzFahr KS3.60/32.70 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-08 |
| Vægt | 1,110 kg |
| Længde | 600 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 18 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | DeutzFahr SwM 3421 / 4621 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-09 |
| Vægt | 1,150 kg |
| Længde | 555 - 620 |
| Farve | sort/blå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader KS 1.70 D/DNDeutzFahr 1.50 D/DN ab Masch.Nr.1369DeutzFahr 2.29 D/DN bis Masch.Nr.640 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-14 |
| Vægt | 1,150 kg |
| Længde | 555 - 600 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | DeutzFahr Kreiselschwader KS100 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-DEU-21 |
| Vægt | 1,400 kg |
| Længde | 580 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | DeutzFahr SWATMASTER 42214222462146227041775177527841784284418442110411504115042 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-22 |
| Vægt | 1,140 kg |
| Længde | 603 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | DeutzFahr SWATMASTER 6531695171311104115041 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-23 |
| Vægt | 1,140 kg |
| Længde | 603 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | DeutzFahr SWATMASTER 1104115041 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-DEU-24 |
| Vægt | 1,120 kg |
| Længde | 580 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø51 |
| Maskin type | DeutzFahr SWATMASTER 6951DeutzFahr EVODeutzFahr VARIODeutzFahr 6952 EVODeutzFahr VARIO |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-DEU-27 |
| Vægt | 1,120 kg |
| Længde | 585 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | DeutzFahr SWATMASTER 35213921392242314321432263417131 DeutzFahr EVO/VARIO7132DeutzFahr EVODeutzFahr VARIO7242/DeutzFahr HYDRO76417642 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-DEU-28 |
| Vægt | 1,400 kg |
| Længde | 600 |
| Farve | grøn |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.