Kuhn Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø8,5
| Varenummer | 15-KUH-03 |
| Vægt | 1,070 kg |
| Længde | 460 |
| Farve | sølv |
| Boltstørrelse til befæstningen | 13 |
| Tråddiameter | Ø8,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 43 |
| Maskin type | Kuhn Giroschwader GA402NMGA280P300PMGA230300GVRGA GGMVRGTGA280301GGMGA32014101GMGA 300GMGA 3201GM |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KUH-04 |
| Vægt | 1,290 kg |
| Længde | 550 |
| Farve | sølv |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 52 |
| Maskin type | Kuhn Giroschwader GA381GM/GTGA682GA732GA G/GM/VR/GTGA 3501GA4101GA7301GA7302DL |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KUH-05 |
| Vægt | 1,370 kg |
| Længde | 515 |
| Farve | sølv |
| Boltstørrelse til befæstningen | 17 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 51 |
| Maskin type | Kuhn Girostar GRS 25GRS 25N |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10,5
| Varenummer | 15-KUH-08 |
| Vægt | 1,700 kg |
| Længde | 620 |
| Farve | grå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø10,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50,5 |
| Maskin type | Kuhn GA 6000Kuhn GA 6522Kuhn GA 6622Kuhn GA 6632Kuhn GA 7000DLKuhn GA 7302DLKuhn GA 7822Kuhn GA 7832Kuhn GA 7932Kuhn GA 8020Kuhn GA 8030Kuhn GA 8731Kuhn GA 9032Kuhnv GA 9321Kuhn GA 9631Kuhn GA 15021Kuhn GA 15031 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø8,5
| Varenummer | 15-KUH-09 |
| Vægt | 1,050 kg |
| Længde | 470 |
| Farve | grå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 18 |
| Tråddiameter | Ø8,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 42 |
| Maskin type | Kuhn Kreiselschwader: GA 230280300301 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KUH-10 |
| Vægt | 1,380 kg |
| Længde | 605 |
| Farve | grå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 15 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 51 |
| Maskin type | Kuhn Kreiselschwader: GA 35014120TH4121/GTH43214521/GTH650181218521GA 3501GMGA 4101GMGA 4121GMGA 4311GGGA 4501GMGA 4511GMGA 4521GMGA 6000GA 6501GA 7301GA 751GA 8121GA 8521 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KUH-11 |
| Vægt | 1,360 kg |
| Længde | 610 |
| Farve | grå |
| Boltstørrelse til befæstningen | 19 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 51 |
| Maskin type | Kuhn Kreiselschwader: GA 450173028221 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø6
| Varenummer | 15-KUH-12 |
| Vægt | 0,260 kg |
| Længde | 525 |
| Farve | sort |
| Tråddiameter | Ø6 |
| Maskin type | Kuhn Giroschwader |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-KUH-13 |
| Vægt | 1,200 kg |
| Længde | 395 |
| Farve | sort |
| Boltstørrelse til befæstningen | 19 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | 50 |
| Maskin type | Kuhn Kreiselheuer: GF 242344GF 440/T452 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.