Pöttinger Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-POT-03 |
| Vægt | 0,940 kg |
| Længde | 555 |
| Farve | hvid |
| Boltstørrelse til befæstningen | 19 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø47 |
| Maskin type | Pöttinger TOP 280Pöttinger TOP 340Pöttinger TOP 380Pöttinger TOP 620Pöttinger TOP 660Pöttinger TOP 680Pöttinger TOP 700Pöttinger TOP 800 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-POT-09 |
| Vægt | 1,000 kg |
| Længde | 505 |
| Farve | hvid |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø42 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-POT-11 |
| Vægt | 1,220 kg |
| Længde | 620 |
| Farve | grau |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø47 |
| Maskin type | Pöttinger TOP1252C / 852CSLINEPöttinger TOP 972CSLINE (=SK 244125012502) |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-POT-12 |
| Vægt | 1,150 kg |
| Længde | 565 |
| Farve | grau |
| Boltstørrelse til befæstningen | 16 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø47 |
| Maskin type | Pöttinger TOP 342382422462612C702C762C |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-PÖT-02 |
| Vægt | 1,070 kg |
| Længde | 585 |
| Farve | hvid |
| Boltstørrelse til befæstningen | 17 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø48 |
| Maskin type | Pöttinger Top 42N; Pöttinger SK261; Pöttinger Top 420N |
Tilbehør
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.