Niemeyer Rivefjeder
Gennemse
02.2025
Rive- & vendefjeder
(177)
Knive - passende til
(110)
Knivholder for græssnitter passende til
(2)
Bolte for knive
(6)
Crimperfinger & tilbehør
(8)
Slæbesko
(8)
Tilbehør for hø tænder
(38)
AGCO Rivefjeder
(1)
Claas Rivefjeder
(4)
Deutz-Fahr Rivefjeder
(13)
Farendløse Rivefjeder
(2)
Fella Rivefjeder
(3)
Fransgard Rivefjeder
(7)
Freudendahl (J.F.) Rivefjeder
(3)
Krone Rivefjeder
(7)
Kuhn Rivefjeder
(9)
Kverneland - Taarup Rivefjeder
(6)
Lely Rivefjeder
(1)
Niemeyer Rivefjeder
(4)
Pöttinger Rivefjeder
(5)
Stoll Rivefjeder
(4)
Vicon Rivefjeder
(1)
Rivefjeder Ø9,5
| Varenummer | 15-NIE-03 |
| Vægt | 1,015 kg |
| Længde | 515 |
| Farve | gul |
| Boltstørrelse til befæstningen | 20 |
| Tråddiameter | Ø9,5 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø38 |
| Maskin type | Niemeyer Rotorschwader RS 311DRS 330VRFRS 430DRS 500DRS 330D Superab Masch.Nr.: 2450 |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø9
| Varenummer | 15-NIE-04 |
| Vægt | 0,995 kg |
| Længde | 540 |
| Farve | gul |
| Boltstørrelse til befæstningen | 20 |
| Tråddiameter | Ø9 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø38 |
| Maskin type | Niemeyer Rotorschwader RS 28DLab Masch.Nr.: 1601RS 30RSRS 280D/VRRS 281DRS 300DFRS 310DRS 330D SuperRS 420D |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-NIE-09 |
| Vægt | 1,200 kg |
| Længde | 600 |
| Farve | gul |
| Boltstørrelse til befæstningen | 20 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø40 |
| Maskin type | Niemeyer Kreiselschwader: RS 425630700730800820840VS |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Rivefjeder Ø10
| Varenummer | 15-NIE-10 |
| Vægt | 1,200 kg |
| Længde | 530 |
| Farve | gul |
| Boltstørrelse til befæstningen | 19 |
| Tråddiameter | Ø10 |
| Vindingsdiameter udv. | Ø50 |
| Maskin type | Niemeyer Kreiselschwader: TWIN 345/DADH605/ED715S/VS720/ES725/ES/ESK745/VS/VSK |
Produkt passende til maskine/model/mærke…
Ingen originale dele. Producentbetegnelsen og originale referencenummer er kun for sammenligningens skyld. Mål og vægt er omtrentlige og uforpligtende. Der tages forbehold for tekniske ændringer.
Uautoriseret brug af tegningerne, tilsidesætter vores ophavsret og man vil blive retsforfulgt af os. Varemærket, brugt på tegningen tjener udelukkende til at identificere og beskytte vores ophavsrettigheder/ejendomsretten af tegningen.